רובע 17 פריז- לטייל ולהכיר מקומות נפלאים

רובע 17. פריז פחות מוכרת

ברובע 17 לא הרבה מטיילים וחבל. הוספתי לו את הרובע השמיני, ויצרתי מסלול מאוד מהנה שבוא נראה גינות, פארקים, בניינים מרהיבים ורחובות פרחוניים. רובע 17 לא נמצא בראש החיפושים של רבים אבל בשביל זה אני פה. להכיר לכם אותו ומשם נעבור לרובע השמיני ונסיים אותו בשער הניצחון. נתחיל את מסלולנו בתחנת המטרו brochant קו 13 נעבור את הכביש ונכנס לרחוב פרטי cite the fleurs כשמו כן הוא פרחוני ופסטורלי. נאמר בוקר טוב לשומר החביב בכניסה נשוטט לנו הלוך וחזור נתפעם מהיופי והפסטורליות.

רובע 17, רובע 17 פריז- לטייל ולהכיר מקומות נפלאים
רובע 17 פריז- cite the fleurs צילום: ניר יבלונקה

רובע 17 batignolles גינה נפלאה

נצא לנו ונפנה ימינה ונעבור לרחוב cardinet. שם אחרי מאה מטר ניכנס לפארק martin luther king המקסים נלך עד סופה נתרשם מהבניה החדשה מסביב. ונחזור לאותו רחוב נפנה ימינה ונכס לגינת batignolles מקום נהדר להפסקה בין הנחלים הקטנים הברווזים והירוק. פינת חמד ברובע 17.

רובע 17, רובע 17 פריז- לטייל ולהכיר מקומות נפלאים
רובע 17 פריז Square_des_Batignolles צילום: ניר יבלונקה

פסאג' geffroy didelot

עכשיו נצא לנו מהגינה נעבור את הכנסייה אחורה ונפנה ימינה ברחוב legendre. שמאלה לרחוב saussure וימינה לרחוב des dames ונכנס לפסאג' הצבעוני geffroy didelot ונצא מצדו השני.

שימו לב שכאן אם נפנה שמאלה נגיע עד מונמארטר אבל אנחנו פונים ימינה ונכנסים לרחוב levis הנהדר. אבל לפני אולי קפה ב le dome? או גלידה קרה באמורינו ?בכל מקרה זהו רחוב אוכל נהדר וכיף לשוטט בו עד סופו. שם נפנה שמאלה ונרים את ראשנו להתבונן במבנים היפים שנמצאים בכל פינה כמו בניין האחים דורל שנמצא ברחוב 45 tocqueville.  פעם משרד ומפעל להדפסות תכניות אדריכליות והעתקת מסמכים בשיטה חדשנית.הקומה העליונה נוספה מאוחר יותר ושימשה למגורים.

רובע 17, רובע 17 פריז- לטייל ולהכיר מקומות נפלאים
מסלול טיול רובע17 passage-geffroy-didelot צילום: ניר יבלונקה

אלכסנדר דיומא

נמשיך ונפנה שמאלה לרחוב cardinet ושוב שמאלה 100 מטר לגינת general catroux. שם נמצא פסלו של אלכסנדר דיומא יושב גבוהה על כיסא ומאחוריו מוסקטר ומצד שני פסל השרשראות המנותצות. וכמובן הבניין הנפלא ששיפוצו הסתיים בימים אלה (cite de l'economie(hotel gailliard לשעבר סניף של בנק צרפת. ניתן להיכנס בתשלום. 

3 דקות הליכה ואנו נכנסים לפארק מונסו אחד היפים בפריז. נסתובב בפארק ונגלה את פינות החמד שלו כולל הצניחה החופשית הראשונה ב 22-10-1797. נצא מהפארק ביציאה לכיוון שדרות hoche כאשר לא נחמיץ התבוננות מבעד לשער הברזל אל hotel menier אחוזת פאר מדהימה בעבר משכנם של יצרני השוקולד משפחת מנייה. 

רובע 17, רובע 17 פריז- לטייל ולהכיר מקומות נפלאים
מסלול טיול רובע 17 והשמיני- פארק מונסו צילום: ניר יבלונקה

נפנה שמאלה ברחוב courcelles להתבונן בפגודה האדומה במס 48. נפנה ימינה ברחוב monceau ונתחבר לשדרת friedland לעבר אחוזת רוטשילד עם הגינה הנפלאה שפתוחה לקהל הרחב. ניתן להיכנס לאחוזה להתרשמות תמורת 5 אירו בעיקרון יש שם תערוכות מתחלפות.

טיפ קטן– בא לכם משהו מתוק? 100 מטר לפני שמגיעים לאחוזה פונים ימינה. דקה הליכה לרחוב הראשי saint honore 179, נכנסים ל un amour de baba. מקום שמתמחה בבאבה או רום במגוון טעמים. ממשיכים בשדרת friedland עוברים את פסלו של בלזאק והופ הגענו לשער הניצחון וכאן מסתיים מסלולנו. מקווה שנהניתם. מסלול טיול ברובע 17 והשמיני הוא מסלול נהדר לכל המשפחה.

נהניתם מהכתבה ? בואו לטייל ברובע 12

פוסטים נוספים לקריאה

הרשמו לעדכונים שלנו על כל מה שחם בפריז

תוכלו להפרד מהרשימה בכל עת. אנו לא שולחים שואר זבל ולא נעביר את פרטיכם לאף גורם אחר !

כתיבת תגובה

מלונות ודירות במחירים משתלמים בצרפת:

Booking.com

שתפו עם חברים ומשפחה

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב email
Email