Aux Belles Poules- בית הבושת האחרון בפריז

Aux Belles Poules- התרנגולות היפות, איזה שם לסיפור שלנו. אבל במקרה שלנו לא מדובר בתרנגולות ברס מובחרות וטעימות אלא תרנגולות שדיברו, שרו ועשו עוד כמה דברים. היום נצא למסע בעקבות בית הבושת האחרון בפריז או לפחות זיכרון שנשאר ממנו בהיסטוריה של פריז. אז בואו לרובע השני וניכנס לביקור קצר בטעם ארט דקו מובחר ומרהיב.

בית הבושת האחרון בפריז

לא הרבה תיירים מגיעים לרחוב סן דני שעמוס בעיקר בחנויות בגדי נשים זולות. והטיפ שלי הוא שבמספר 230 שמוביל לפסאג' למואן שראה ימים יפים יותר, צולם קטע מהסרט "מפריז באהבה" עם ג'ון טרבולטה. הדבר היחידי שמושך כאן זה שער סן דני שעליו כתבתי לכם גם אם סביבתו הרבה פחות נעימה. אבל היום אנו הולכים ברחוב סן דני מתעלמים ממבטי הבחורות העובדות ונכנסים לרחוב בלונדל. בלונדל עצמו שלא במקרה היה גם הארכיטקט שבנה את שער סן דני ולכן הוא מונצח קרוב אליו. הרחוב עצמו משעמם ואפור וגם בו תמצאו בכניסה למס' 23 נשים שעובדות במקצוע העתיק בעולם. אבל מה שמעניין אותנו זה הבית במספר 32 שהחזית שלו בולטת לנוכח הכיעור מסביב. כל החזית מחופה בשברי מוזאיקה בסגנון ארט דקו משנות ה 30 במאה ה-20. קשה לתאר שבפנים, מאחורי תריס המתכת שמגן עליו נמצא בית הבושת האחרון בפריז. ולמי שכבר מפנטז אני מודיע מראש שהמוסד כבר לא פעיל שנים, אך המבנה נשאר חלק מההיסטוריה של פריז.

Aux Belles Poules, Aux Belles Poules- בית הבושת האחרון בפריז
aux belles poules בית הבושת האחרון בפריז צילום: ניר יבלונקה

Aux Belles Poules paris

בעבר היו עשרות בתי בושת בפריז שפעלו באין מפריע. הם נחלקו בעיקרון לשלושה: "בתי המטבחיים" היו כינוי למקומות הזולים שהבחורות עבדו בקבלנות עבור פרוטות. השני היו מוסדות מפוארים כמו הספינקס, אחד שתיים שתיים, הפרח הלבן וכמובן שבאניס שהיה המועדף על נסיך ויילס ומלך אנגליה לעתיד אדוארד השביעי. באמצע נמצאו מוסדות כמו Aux Belles Poules paris שהוא נושא הכתבה שלנו שאירח לקוחות בורגניים רבים. בעקבות חוק מרתה ריצ'רד מ-13 באפריל 1946 שביטל את משטר הזנות המוסדר בצרפת שהיה בתוקף מאז 1804 נסגרו מוסדות אלו. חוק זה שהביאה מרתה שבעצמה הייתה בציעירותה נערה עובדת, חייב את סגירת בתי בושת שנקראו אז "בתי סובלנות". בתקופת הכיבוש הגרמני, "או בל פול", כמו כמה בתי בושת יוקרתיים אחרים בעיר, נתפס לשימושם של קצינים גרמנים. על מנת למנוע את מגע עם האוכלוסייה המקומית, שירותי הבריאות של הוורמאכט, היו אחראים על פיקוח סניטרי של בתי הבושת.

Aux Belles Poules, Aux Belles Poules- בית הבושת האחרון בפריז
אריחי קרמיקה עזים ב "או בול פולה" או התרנגולות היפות צילום: ניר יבלונקה

מה נראה בפנים

Aux Belles Poules paris היה יחסית אינטימי עם קומת קרקע בעיצוב אר דקו מהמם' ולמעלה היו החדרים. הבנות במקום היו ידועות במופעים הארוטיים שלהם' כמו שאיבת מטבעות הטוקן של המקום מקצה השולחן בעזרת הפות. על מטבעות הנחושת היה מוטבע בצד אחד לוגו התרנגול וכיתוב: מטבע פרסומי. צד שני היה כתוב או בל פול וכתובת המוסד. כל זה נעשה כמובן תוך עידוד הקליינטים להזמין בקבוקי שמפניה לשולחנות, וכמובן לעלות לחדר לפינוק פרטי. מחיר הפינוק היה 30 פרנק וטיפים היו מתקבלים בברכה. בממוצע היו לנשים כ 15 קליינטים ביום ובמוסד הועסקו 20-30 נשים.

בפנים נמצא סגנון ארט דקו מרהיב. מראות גדולות על התקרה בנוסף למראות עגולות באמצע הקירות, ספות קטיפה מפוזרים מסביב. על הקירות אריחי קרמיקה ארוטיים בצבעים עזים שמעידים מה התחולל כאן. אחד מציורי הקיר מציג שולחן, בקבוק שמפניה ונשים ערומות עם נעלי עקב שזהו סיפור המקום. בית הבושת נסגר סופית ב1948כאמור לאחר חוק מרתה ריצ'רד ונזנח במשך השנים ושינה פניו מס פעמים. למזלנו הקירות המחופים נשמרו והתגלו ע"י הבעלים החדש הגברת caroline senot. כיום המקום מציע סיורים פרטיים במגוון אפשרויות.

חזית הבניין וקומת הקרקע הוכרז בשנת 1997 מונומנט היסטורי.

Aux Belles Poules, Aux Belles Poules- בית הבושת האחרון בפריז
aux belles poules paris הכניסה לשירותים המעוצבים צילום: ניר יבלונקה

מידע שימושי

Aux Belles Poules לאתר הרשמי

כתובת: 32 Rue Blondel

מטרו: קווים 4,8,9  תחנה Strasbourg-Saint-Denis

מייל: contact@auxbellespoules.fr

כתיבת תגובה

פוסטים נוספים לקריאה

הרשמו לעדכונים שלנו על כל מה שחם בפריז

תוכלו להפרד מהרשימה בכל עת. אנו לא שולחים דואר זבל ולא נעביר את פרטיכם לאף גורם אחר !

כתיבת תגובה

מלונות ודירות במחירים משתלמים בצרפת:

Booking.com

שתפו עם חברים ומשפחה

https://www.paristhroughthelens.com/?p=13268